Vaclík: Reprezentácia bez Čecha je iná, ale musíme to zvládnuť

Brankár Tomáš Vaclík má v slovenskej reprezentácii nahradiť rekordmana Petra Čecha, ktorý po majstrovstvách Európy ukončil kariéru v národnom tíme. Gólman Bazileja priznáva, že zrazy českého mužstvá bez dlhoročnej jedničky sú iné, ale verí, že rolu Čechova nástupca zvládne.

“Je to iné, keď sem človek jazdil, tak tu vždy Petra stretol. Je to iné aj bez tých ostatných chalanov, ktorí skončili, ale sú tu zase nové tváre. Musíme sa s tým nejako porovnať a zvládnuť to bez nich, “ povedal Vaclík na dnešnom stretnutí reprezentantov s novinármi.

Éru po Čechovi začal v stredu, kedy bet365 bonus na kurzové stávky pod novým koučom Karlom Jarolímom odchytal prvý polčas prípravy s Arménskom (3: 0) a pripísal si siedmy štart v reprezentácii.Ako nová česká jednotka sa však zatiaľ úplne necíti. “Tréner ešte nepovedal, kto bude chytať v nedeľu. Ťažké to takto hovoriť. Ale za tú dobu tu som sa nejako zabudoval do tímu. Verím, že keď mi chlapci budú dôverovať, tak im to na ihrisku splatím,” uviedol dvadsaťsedemročný gólman.

Veľa chválil o tri roky mladšieho reprezentačného kolegu Tomáša Koubka. “Chytá výborne. Na to, že sú to jeho prvé zápasy v Sparte, tak to zvláda úplne v pohode. Myslím, že už si na svoju stranu naklonil aj kabínu a ľudí. Všetci mu v klube veria,” </i > konštatoval Vaclík.

Ku Koubka má ľudsky o niečo bližšie než k čtyřiatřicetiletému Čechovi. “Sme s Tomášom často v kontakte, rozoberáme rukavice iných gólmanov…Máme spolu super vzťah.Ku Koubasovi mám vekovo aj záujmy bližšie, obaja máme malé dcéry a môžeme riešiť aj tieto veci, “ uviedol rodák z Ostravy.

Proti Čechovi by si rád zahral v skupine Ligy majstrov, kde Bazilej vyzve Arsenal. “Teším sa a dúfam, že bude chytať. Vlani Ligu majstrov začínal Ospina, než im začalo tiecť do topánok. Myslím, že hráme na Arsenalu druhý zápas, tak by som si chcel zahrať proti Petrovi, “ povedal Vaclík. Jeho mužstvo sa stretne ešte s Paris St. Germain a opäť po dvoch rokoch s premožiteľom Plzne zo 4. predkola Razgrad.

V Bazileji začína Vaclík tretej sezónu a preč sa Unibet zatiaľ nechystá. “Ak niečo bolo, tak sa to ku mne nedostalo. Pred koncom minulej sezóny som podpísal novú zmluvu na päť rokov.S klubom sme si povedali, že keď za mňa niekto peniaze dá, tak sú otvorení konať. Ale väčšinou je to v rukách klubov a agenta, “ uviedol bývalý brankár Sparty a Žižkova. ” Ja som v Bazileji i vo Švajčiarsku maximálne spokojný. Ale lákalo by ma to ďalej. Mám odmala sen si vyskúšať Premier League, či by som na to mal. Podľa mňa je to z pohľadu gólmana najzložitejšie súťaž, “ povedal Vaclík.

Vydarený zápas s Arménskom ho potešil, ale v nedeľu proti Severnému Írsku očakáva oveľa ťažšie stretnutia. ” Íri sa s tým nebudú vzadu tak maznať ako Arméni, keď sa nám ich podarilo nachytať hneď na začiatku. Budú ako ostrovné tím nebezpeční zo standardek. Na poslednom Euru určite nabrali sebavedomie, pretože sa tam prezentovali dobrými výsledkami a výkonmi.Pre nás bude hrozne dôležité to zvládnuť víťazne a nestratiť body hneď na začiatku kvalifikácie, “ vyhlásil Vaclík.

Rate this post