Šéf KHL: Slovan v příští sezoně uvítáme

Social. Vedení KHL má zájem, aby v ní Slovan Bratislava působil iv příští sezoně. V neděli to před Zápasem hvězd v Soči pro TASS potvrdil prezident soutěže Dmitrij Černyšenko.

“Postoj vedení KHL v souvislosti se Slovanem je velmi jednoduchý. Máme předpisy, které upravují pravidla pro vstup klubů do soutěže. K dnešnímu dni jsme však nedostali žádné signály o tom, že by měl Slovan skončit. Jeho přítomnost v soutěži uvítáme i nadále a osobně bych chtěl, aby tento tým v soutěži hrál, “uvedl Černyšenko. EBEL či KHL?

Belas patří poslední 14. příčka v tabulce Západní konference a od účasti v play off je dělí 10 bodů.

Sezóna je pro Slovan v pořadí třetí v KHL.Nedávno však rakouská média informovali, že bratislavský klub projevil společně s Medveščak Záhřeb velký zájem o vstup do nadnárodní EBEL.

Právě Černyšenko po nástupu do funkce prezidenta oznámil, že KHL přichází s novou politikou jejího dalšího vývoje. V soutěži by měly působit jen ruské týmy s bohatou historií a tradiční hokejové bašty z Evropy.

Na základě tohoto rozhodnutí vedení soutěže dříve oznámilo, že od příštího ročníku nepočítá s Medveščak.

Dalším velkým problémem některých klubů nejen v probíhajícím ročníku byly finance.Právě pro jejich nedostatek se do sezóny nepřihlásili Spartak Moskva ani finalista loňského play off Lev Praha a v uplynulých měsících oficiálně oznámil výrazné problémy s rozpočtem i Atlant Mytišči.

Nové vedení KHL deklarovalo, že připraví novou strategii rozvoje soutěže a zřejmě 1xbet mobile zvolí úspornější cestu s 20 až 24 týmy s nejsilnějšími značkami ruského hokeje. KHL doplácí na eskalaci napětí mezi Ruskem a zbytkem světa pro konflikt na východě Ukrajiny a propad cen ropy a zemního plynu.

“Vzhledem k finanční nejistoty budeme požadovat od klubů záruky, že svou situaci zvládnou.Ti, kteří mužstva financují, by si také měli uvědomit, že jsme povinni platit hráčů až do konce sezony, “dodal Černyšenko.

” KHL zůstává pro Slovan nejlepší alternativou. Chceme mít co nejdříve jednoznačně jasno v tom, zda a za jakých podmínek v KHL můžeme a budeme hrát iv dalších letech. Za každou cenu by to nemělo smysl, “uvedl v pro Hokejportal.net generální manažer Slovanu Maroš Krajči.

Šéf KHL: Slovan v příští sezoně uvítáme
5 (100%) 1 vote