Plzeň zlyhala a vedie znovu len o bod, za triom najlepších zíva medzera

Plzeň 32 bodov, Sparta 31, Jablonec 30…Ostrava 21.

Liga nie je ani v polovici a už sa sformovalo trio tímov, ktoré budú pravdepodobne bojovať o titul. Půlmistr mohol byť známy už teraz, to keby Plzeň naplno bodovala v Jihlave.Lenže sa stal pravý opak.

Doteraz o záchranu bojujúci Jihlava síce prehrávala v polčase po trefe Limberského, ale po prestávke skóre otočila vďaka gólom Mesanovic a fašiangov.

Líder tak utrpel druhú prehru v sezóne, predtým podľahol naposledy v auguste na Slavii, odvtedy osemkrát neprehral a šesťkrát zvíťazil. “Víťazstvo nad Spartou sme nepotvrdili, ale je to len jeden z tridsiatich zápasov,” podotkol stredopoliar Pavel Horváth, ktorý hral prvú ligu prvýkrát od konca septembra.

Jihlava potvrdila zlepšenú formu pod vedením nového kouča Romana Kučeru, ktorý ju v piatich dueloch doviedol k štyrom výhram a jednej remíze.

Sparta na svojej sériu bez prehry začala opäť pracovať.Zo štadióna Slovácka si odviezla tri body po góloch Dočkala a Konatého a vrátila sa na druhé miesto, ktoré jej deň predtým ulúpil Jablonec.

PLZEŇ, SPARTA, JABLONEC. Po štrnástich Vklady a výbery 1xbet kolách jasne najlepšie tímy futbalovej ligy.

“Informácie z Jihlavy, ktorá porazila Plzeň, zásadne umocnila naše vystúpenie na Slovácku,” povedal sparťanský kouč Vítězslav Lavička. “Boli sme totiž pred stretnutím ešte pod tlakom sobotňajšieho víťazstva Jablonca. V kútiku duše som veril, že Jihlava môže Plzeň potrápiť. “

Slovácko v posledných štrnástich súbojoch so Spartou nezískalo ani bod, naposledy ju prehralo v septembri 2005.

Jablonec je prekvapením, hoci v lete investoval značné prostriedky do posíl.V úvode sezóny niekoľkokrát potkol, ale potom chytil skvelú formu – vyhral päť z posledných šiestich zápasov.

Tentoraz uspel proti Mladej Boleslavi, víťaznú trefu si v 54. minúte pripísal turkménsky stredopoliar Mingazov. Boleslavští prehrali v Jablonci po piatich rokoch.

“Vedeli sme, že keď vyhráme, tak budeme druhí. Ale ešte je veľa kôl do konca, takže to zas tak veľa neznamená, “uvedomuje si jablonecký stredopoliar Jan Kopic.

Ostrava udržala štvrté miesto, hoci nezískala bod. V Českých Budějoviciach ju skolila trefa Hory, ktorá znamenala druhú porážku Baníka v posledných troch kolách.Juhočesi vyhrali doma iba druhýkrát (predtým sa im to podarilo len v auguste) a dostali sa zo zostupovej priečky, na ktorú kleslo Brno.

Ani na siedmy pokus po návrate do prvej ligy nedokázala Dukla poraziť Slaviu, doma s nej tentoraz remizovala 2: 2. Všetky štyri góly padli v prvom polčase, a to počas 19 minút. Slávisti dvakrát viedli, ale domáci zvládli v oboch prípadoch zareagovať.

Oba tímy tak predĺžili svoje série neporaziteľnosti na štyri zápasy, Dukla však prepásla šancu posunúť sa pred Ostravu a Boleslav na štvrté miesto.

Teplice ďalej čakajú na vonkajšie víťazstvo.Pri siedmom pokuse v Příbrami museli doťahovať a remizovali 1: 1. Příbramští bodovali v šiestom zo siedmich zápasov pod vedením kouča Tobiáša.

Posledné Hradec Králové bodoval po siedmich porážkach v rade, s remízovým kráľom Libercom hral 0: 0 a na jeho štrnástu priečku znamenajúcu záchranu stráca sedem bodov. Už teraz je tak isté, že Hradečtí budú na chvoste tabuľky aj po polovici ročníka.

Koleso budú dohrávať netradične v pondelok jedenástom Bohemians a predposledný Brno.